içinde

Girişimci ruha sahip olanların mutlaka izlemesi gerektiği filmler

Girişimci ruha sahipsen sende bu filmlere bir göz atmalısın 💸🤑

Editör: Fatih Düz – 12.06.2022

#3 Para Avcısı / The Wolf of Wall Street – Fragman

Para Avcısı, gerçek bir yaşam öyküsünü konu ediyor. Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90'ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyon dolarlarla doldururken o gece hepsini aynı hızda harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam ederken, çöküş ise çok uzakta değildir...

#4 The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme) | Fragman

San Francisco'da karısı Linda ve oğlu Christopher ile yaşayan Chris Gardner, 1981 yılında pahalı ve çabuk demode olan bir teknoloji olan kemik tarayıcı ürünlerinin satışını üstlenir. Bu ürünlerin satışında başarı sağlayamaması üzerine karısı Linda tarafından terk edilir.

#5 Limitless – Fragman (Türkçe Altyazı)

Eddie Morra (Bradley Cooper), New Yorklu bir yazardır. Yazamamaktan muzdariptir ve ilave olarak kız arkadaşı Lindy (Abbie Cornish) onu terk etmiştir. Ama bir gün eski eşi Melissa'nın kardeşi Vernon (Johnny Whitworth) ile karşılaşması kendi hayatını tamamen değiştirir.

#7 The Founder / Kurucu (türkçe altyazılı fragman)

The Founder dünyaca ünlü MCDONALDS markasının yükselişe geçip günümüzdeki pöpüler restoran zincirine dönüşmesini anlatıyor. Çoğu yerde MCDONALDSIN kuruluşu denmiş. Aksine bu film MCDONALDSIN bayilik sistemine geçiş / yükseliş dönemini anlatıyor.

Rapor Et

Yazar

Ali Yılmaz tarafından yazıldı

Makale YazarıAnketörListe UstasıÖncüVideo Yapımcısı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

    Tarot | Günün Kartı Araba

    Marcel Duchamp ve Pısuvar’ı