içinde

İlham veren filmler

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere, en sevdiğim film türlerinden olan , İlham veren, motive eden, umudumuzu yeşertmeye yardımcı olabilecek 5 film önerim olacak:

Umudunu Kaybetme

Filmde, başrol oyuncumuz Gardner işinde sıkıntılar, yaşamaya başlar ve bu sıkıntılar gitgide büyür. Gardner’ın eşi hergün problem çıkarır ve sonunda eşi de onu terkeder. Ev sahibi de baba oğlu kapı dışarı eder. Sokakta hatta tuvalette kalırlar. Gardner aynı zamanda çok iyi bir babadır. Oğlunun sevgisi onu hayata bağlar, çabalamaya devam eder ve sonunda en güzel kapılar sonuna kadar açılır.

Film basit bir senaryoya sahip olsa da, sevginin,umut etmenin gücünü anlatan,pes etmeyip mücadele edersek kazanan hep biz oluruz,mesajı veren,güzel bir film. Ayrıca filmde felsefik ,hayat dersi veren diyaloglar da ilgi çekici.

Ekim Düşü

Film, zor şartlarda medenci bir ailenin madenci oğlu olarak dünyaya gelmişken,akranları gibi zor şartlarda yaşasa da; yaşadığı hayata razı gelmeyen, ideallerinin ve hayallerinin peşinden gidip, NASA’ da Uzay Mühendisine dönüşen Homer Hickam’ın zorluklara dolu, umut dolu başarı hikayesini konu ediniyor.

Film gerek senaryosu, gerek oyuncuların harika performanslarıyla olsun etkileyici gerçek ve yine motive eden güzel bir film.

Özgürlüğün Şarkısı

Film Amazing Grace adlı ulusal marşın ortaya çıkışını ve William Wilberforce adlı genç bir politikacının ırkçılığa ve köleliğe verdiği olağanüstü mücadeleyi anlatıyor. Güçlü oyuncu kadrosuna sahip olan film izleyenlerden tam not almayı başarmış.

Film olağanüstü oyunculuk performansları ve harika senaryosu ile izlemeye değer. Filmde Wilberforce’nın mücadelesini hayretle, hayranlkla hatta bazen de gözyaşları içinde izleyeceksiniz.

Steve Jobs

Film Son yılların teknoloji devi Apple’ın kurucusu olan Steve Jobs’ın hayatını başarılarını, sıradışı tarzını konu edinen bu film bizlere genç girişimcilere rol model olmayı ve ilham vermeyi başaran etkileyici bir film.

Filmde, hedefe doğru giden zorlukların üstesinden akılcı çözümlerle üstesinden gelmenin ve sonunda başarıya ulaşmanın verdiği inanılmaz mutluluk gerçekten insanı çok motive ediyor.

Akıl Oyunları

Nobel ekonomi ödüllü John Nash’ın hayat hikayesini anlatan, biyografi niteliğinde bir drama filmidir. Filmde John Nash’ın öğrencilik hayatında nasıl parlak. zeki bir matematikçi olduğunu ve aynı zamanda şizofrenin yavaş yavaş onu nasıl da ele geçirdiğini, eşinin ona olan inanılmaz aşkını ve yılmadan John Nash için yaptığı fedakarlığı ve mücadelesini izliyoruz. Aynı zamanda, sonunda John Nash’ın kalem alma sahnesi ve ödül alırken eşiyle hala aşkla bakmaları gerçekten çok etkileyici.

Film gerçekten hem çok duygusal sahneleri, hem inanılmaz güzel bir aşk hikayesini hem de John Nash’ın inanılmaz dram dolu başarı hikayesini anlatması yönü ile motive eden, güzel çok başarılı bir film.

Editör: Fatih Düz – 12.06.2022

Rapor Et

Usta

Fatma Temel tarafından yazıldı

Makale YazarıEditör YazarListe UstasıÖncü

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

    Ölüdeniz’in hikayesi

    Amir KHAN kimdir?