içinde ,

Time Dergisi, 2022 Yılının En İyi Oyunlarını Açıkladı

Dünyanın en prestijli dergilerinden olan TIME dergisi, 2022 yılının en iyi oyunları listesini açıkladı. Konsollardan PC oyunlarına kadar listede yılın en iyi oyunları yer alıyor 👇

Editör: Fatih Düz – 02.12.2022

#1 God of War: Ragnarök

God of War: Ragnarök, Santa Monica Studio tarafından geliştirilen bir aksiyon macera oyunudur. Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacaktır. Oyunun PlayStation 5 ve PlayStation 4 platformları için 9 Kasım 2022 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

#2 Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon rol yapma video oyunudur.

#3 The Quarry

The Quarry, Supermassive Games tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan bir 2022 interaktif drama korku video oyunudur. Oyuncular, Hackett's Quarry yaz kampında doğaüstü yaratıklar ve şiddetli yerliler arasındaki son gecelerinde hayatta kalması gereken dokuz genç danışmanın kontrolünü üstleniyor.

#4 Elden Ring

Elden Ring, FromSoftware tarafından geliştirilmiş olan ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanmış olan yeni bir aksiyon-rol yapma oyunudur.

#5 Stray

Stray, BlueTwelve Studio tarafından geliştirilen ve Annapurna Interactive tarafından yayınlanan bir 2022 macera oyunudur. 

#6 The Last of Us Part I

The Last of Us Part I, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan2022 aksiyon-macera oyunudur. 2013 oyunu The Last of Us'ın yeniden yapımı olan bu oyun, geliştirilmiş savaş ve keşif ve genişletilmiş erişilebilirlik seçenekleri dahil olmak üzere gözden geçirilmiş oynanışa sahiptir.

#7 Sifu

Sifu, Fransız stüdyosu Sloclap tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir beat 'em up video oyunudur. Günümüz Çin'inde geçen oyunda oyuncular, babalarının ölümünden sorumlu olanlardan intikam almak isteyen bir dövüş sanatları okulunun sifu'sunun çocuğunu kontrol ediyorlar.

#8 Resident Evil Village: Shadows of Rose

Resident Evil Village veya Biohazard Village, Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan Hayatta kalma-korku oyunudur. Resident Evil serisinin sekizinci büyük oyunudur ve Resident Evil 7: Biohazard'ın devamı niteliğindedir.

#9 Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Lego Star Wars: The Skywalker Saga, Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One için 2020'de piyasaya sürülmesi planlanan ancak 2022'de piyasaya çıkan yeni bir Lego temalı aksiyon macera oyunudur. TT Games'in Lego Star Wars video oyunları serisinin altıncı oyunu ve Lego Star Wars: The Force Awakens'ın halefi olacak.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yapabilir, oy kullanabilir ya da tepki seçebilirsiniz. Gönderinizi oluşturun!

Rapor Et

Yazar

Ali Yılmaz tarafından yazıldı

Makale YazarıAnketörListe UstasıÖncüVideo YapımcısıÜyelik Yılı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

    Haftanın Astrolojik Yorumları ve Tarot Kartları | 28 Kasım – 04 Aralık

    Beyin Mefhumuna Dair Bilim Dünyasının Son Bulguları