içinde

Elon Musk, 2028 Yılına Kadar 931 Milyon Twitter Kullanıcısına Ulaşmak İstiyor

The New York Times’ın bu hafta sonu girdiği habere göre,  Musk yatırımcılara Twitter hakkında bir rapor yayınladı. Raporda yer alan hedefler oldukça iddialı görünüyor. Örneğin, Elon Musk’a göre 2028 yılına kadar 931 milyon aktif Twitter kullanıcısı olacak. Peki bu gerçekten mümkün mü ? Beraber rakamlara bakalım ;

2022 yılında yapılan araştırmalara göre, Twitter yıllık %15,9 büyüme ile 229 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bu büyüme hızı  2028 yılına kadar devam etse bile sahip olacağı üye sayısı 550 milyon olacak. Şirket,  931 milyona ulaşmak için kullanıcı tabanını yıllık bazda %26 oranında büyütmek zorunda. Bu durumda uzmanlar tarafından ulaşılması zor bir hedef olarak nitelendiriyor ama söz konusu Elon Musk gibi biri olunca ne olacağı belli olmaz.

Peki Elon Musk kullanıcı kazanmak için ne gibi yenilikler yapabilir ?

Musk, Twitter’da var olan 280 karakter sınırının limitini artırabilir.

Aylık 2,99 Dolar olan Premium Blue hizmetini daha cazip hale getirerek ücretsiz hale getirebilir. Böylelikle üye olan her kullanıcın ” Mavi Tiki ” olabilir.

Musk daha öncesinde Tesla ürünlerinin Dogecoin kullanılarak alınabileceğini duyurmuştu. Bunu Twitter için uyarlayabilir. Bu durum dikkat çekici olabilir.

Twitter’ın algoritmaları açık kaynak haline getirebilir. Bu durumda Twitter kullanıcılarına daha özgürce hareket etme sansı verir.

Twitter’ın mevcut iş gücü yaklaşık 7.500 kişidir. Musk, bunu 2022 sonuna kadar 9.225’e, 2023’e kadar 8.332’ye ve 2025’e kadar tekrar 11.072’ye çıkarmak istiyor. Böylelikle şirketi daha çekici kılıp daha fazla üye kazanabilir.

Tüm bu hedefler inanılmaz derecede iddialı ve bu hedeflere ulaşmak için Twitter’da köklü bir değişim gerekiyor. Sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için uluslararası yasalar ve dünyanın her yerindeki büyük teknoloji şirketleri üzerinde artan düzenlemeler gibi birçok barikat olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bakalım yaşayıp göreceğiz….

Editör: Zehra Garipli – 13.08.2022

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yapabilir, oy kullanabilir ya da tepki seçebilirsiniz. Gönderinizi oluşturun!

Rapor Et

Usta

Fatih Düz tarafından yazıldı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

    Güne Astrolojik Bakış | 10.05.2022

    TAROT | Günün Kartı Kader Çarkı