içinde

MuhteşemMuhteşem

Kitaptan uyarlanmış filmler

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kitaplardan uyarlanmış film önerilerim olacak…

Editör: Fatih Düz – 12.06.2022

#1 Hamlet (1996) trailer

Film, Prens Hamlet babasını öldürerek tahta geçen ve annesi Gertrude ile evlenen amcası Claudius'tan nasıl intikam aldığını anlatan Shakespeare'ın oyununun filme uyarlanması. Dönemi yansıtan bir film.

#3 The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi (2006) Türkçe Altyazılı 1.

Film Paris'e konferans vermek için giden Prof.Robert Langdon'a Louvre Müzesinden bir ölüm haberinin gelmesi ile başlıyor. Başlarda ilgisinin olmadığını düşünse de Langdon işin içine girdikçe tüm dünyayı sarsacak bilgilere ulaşıyor. Film oldukça ilginç ve başarılı olmuş tartışmalar yaratmıştır.

#4 Şeytan Çıkmazı – Angel Heart 1987

Gizemli bir müşteri Harry Angel'dan bir adamı bulmasını ister. Dedektifimiz iş başına düşer ve ipuçları toplamaya çalışır. Fakat görüştüğü herkes vahşice öldürülür. Buna rağmen hala görevini yerine getirmeye çalışır. Sıradışı farklı heyecanlı çok güzel bir film.

#5 Zindan Adası Film Fragmanı

İki polis memuru Rachel Solando adlı akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine, tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Ashecliffe hastanesine soruşturma için giderler. Bundan sonra esrarengiz olaylar başlar. Farklı, heyecanlı dolu dolu başarılı bir film.

#6 My Left Foot (1989) Trailer (Fan-Made)

22 çocuklu bir ailenin 13 çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Chirsty Brown beyin felci ile dünyaya gelmiştir. Konuşma ve hareket yetileri yoktur. Daha sonra, annesinin de desteğiyle okuma yazma öğrenip, konuşma yetisini geliştirip, resim yapmaya ve kitap yazmaya başlar. Chirsty Brown'un azim dolu ve hayranlık uyandıran, hayat hikayesini yazarın bizzat kendisi yazmıştır. İzlenmesi gereken ibretlik bir film.

Rapor Et

Usta

Fatma Temel tarafından yazıldı

Makale YazarıEditör YazarListe UstasıÖncü

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

    Öğrenilmiş çaresizlik

    Duvara bantlanmış muzu hatırlıyor musunuz?