içinde

HavalıHavalı MuhteşemMuhteşem

2023’ün İddialı Yapımı | Polite Society

Yeni yıl herkes için yeni bir sayfa açarken, film dünyasında da tertemiz sayfalar açılıyor. Bu sene de geçen sene olduğu gibi gözlerimiz çeşitli filmleri görecek. Grinin Elli Tonu, Downtown Abbey ve The Northman gibi yapımlara imza atmış Focus Features, 2023 yılında Of An Age, Champions (Woody Harrelson), Inside (Willem Dafoe), A Thousand and One (Teyana Taylor), Polite Society, Book Club: The Next Chapter (Diane Keaton) ve Asteroid City (Scarlett Johansson,Tom Hanks, Tilda Swinton, Maya Hawke, Willem Dafoe, Margot Robbie) filmlerini yayınlamayı planlıyor. Fakat bugün bizim konumuz Polite Society.

İngiliz-Pakistanlı genç Ria Khan’ın tek bir hedefi var: tehlikeli sahne dublörü olmak. Aslında artık iki hedef: ablasını gelecek düğününden kurtarmak.

Bu iki hedef Polite Society filminin ana hatlarını oluşturmakta. We Are Lady Parts‘ın senaristi, yaratıcısı ve yönetmeni Nida Manzoor, ilk kez Polite Society filmi için yönetmen koltuğuna oturuyor. 2023’ün muhtemelen ses getirecek bu filmini konuşmadan önce isterseniz biraz We Are Lady Parts‘dan bahsedeyim. 2021 yılının en iyi İngiliz dizilerinden biri olan We Are Lady Parts, bir durum komedisi olmakla beraber kendine has bir konuya da değinmekte. Diziye adını veren punk rock grubu tamamen Müslüman kadınlardan oluşmakta. Londra’nın zengin ve çeşitli kültür farklılıklarından etkilenen bu grubun hayatı, arkadaşlık, ilişki ve kültürel farklılıklar ile şekil almakta. Kim güçlü Müslüman kadınların oluşturduğu bir punk rock grubu üyelerinin hayatlarına tanıklık etmek istemez ki?

Polite Society Filminin Konusu

Nida Manzoor’un başarılı dizisinden bahsettiğimize göre, gelecekte başarıya ulaşacak filminden bahsetmeye geldi sıra. Filmde Bridgertons dizisinin Priya Kansara’sı Ria’yı, The Umbrella Academy‘nin Ritu Arya’sı da Ria’nın ablası Lena’yı canlandırmakta. The Umbrella Academy‘de Lila rolüyle aksiyon sahnelerini tavana çıkaran Ritu Arya, bakalım Polite Society‘de neler yapacak? Focus Features‘ın yayınladığı fragmana bakılırsa, ikisi belalı bir kardeşler takımı kurmuşa benziyor.

Düğünler her zaman başa beladır ve tabii ki de Polite Society düğün belalarını daha güzel anlatamazdı. Ablasını bu baş belası aileden ve düğünden kurtarma sürecinde Ria ve Lena’dan beklenmedik (ya da beklendik, filmi izledikten sonra bu yorumu size bırakıyorum.) hareketler göreceğiz gibi. Bakalım Lena için girilen bu savaşta kötü kayınvalide mi yoksa küçük kardeşimiz Ria mı galip gelecek?

Polite Society Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Polite Society filmi 28 Nisanda hem sinemalarda hem de Sundance Film Festivali’nde vizyona girecek!

Polite Society Filminin Fragmanı:

Editör: Fatih Düz – 21.01.2023

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yapabilir, oy kullanabilir ya da tepki seçebilirsiniz. Gönderinizi oluşturun!

Rapor Et

Usta

Doruk Adakoğlu tarafından yazıldı

Ankara Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunuyum. Serbest çevirmen, yazar ve editör.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

    Prof. Dr. Ömer Özkan’dan Tıpta Çığır Açacak Çalışma: Kadavradan Rahim Nakli

    Psikolojik Danışman Zehra Topuz İle Bibliyoterapi Üzerine