içinde

HavalıHavalı MuhteşemMuhteşem

Tasarımcı arkadaşlar için… En iyi 5 ücretsiz Photoshop alternatifi

Adobe Photoshop, Adobe Inc.’nin Windows ve macOS için geliştirip sunduğu piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. Adobe Photoshop, tasarımcılar arasında en çok kullanılan program konumunda ancak ücretli olması ve kullanımı zor olduğu için insanları alternatif yollara itiyor. Bu içerikte bu alternatif yolları derledim.

Hadi beraber bir göz atalım ;

1. Pixlr

Pixlr, web tabanlı fotoğraf düzenleyici bir programdır. Programda temel renk ayarları yapılabilmektedir ayrıca boyutu küçük ve arayüzü oldukça basittir. Programın iOS ve Android sürümleri de mevcuttur. Olumsuz yönü ise internet bağlantısı olmadan kullanılmıyor.

2. PhotoScape X

İlk olarak sadece fotoğraf düzenleme programı olarak çıkan PhotoScape X, kendini geliştirerek çeşitli eklentiler geliştirdi. Böylelikle programda Toplu düzenleme, ekran görüntüleri, animasyonlu GIF’ler, RAW görüntü işleme, görüntü birleştirme ve diğer özellikler eklendi. Başlangıç için harika bir alternatif bu program ile yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamaları da mevcuttur.

3. Luminar

Luminar, en iyi Photoshop alternatiflerinden biri sayılmaktadır. Genel olarak fotoğrafçılarına hitap etmektedir eden program geliştirilmiş RAW düzenlemesiyle fotoğraflarınızı daha kalite hale getiriyor. Program ayrıca Accent AI 2.0 ve Foliage geliştirme dahil olmak üzere yapay zeka ile geliştirilmiş filtrelere sahiptir. Bu da oldukça kalitede ve yüksek hızda düzenleme sunar.

4. Photo Pos Pro

Program, rötüşleme, fotoğrafları düzenlemek ve tasarımlara kadar bir çok seçeneği sunabilmektedir. Photo Pos Pro yeni başlayanlar için gayet yeterlidir. RAW dosyalarını tanır, size Acemi veya Uzman modları arasında seçim yapma olanağı tanıyarak işinizi planlamanızda yardımcı olur.

5. InPixio

InPixio aslında Photo Editor ile başlayıp diğer beş programı (Photo Focus, Photo Clip, Photo Eraser, Photo Maximizer ve Photo Cutter) içeren bir yazılım koleksiyonudur. InPixio’nun ücretsiz sürümünün kullanımı oldukça basittir. Resimlerinizi geliştirmek için çeşitli filtreler ve çerçeveler sunar. Ayrıca program bir fotoğrafı tek tıklama ile anında dönüştürebilen çok sayıda filtre içerir. Bu program, çok gelişmiş düzenleme aracı içermediğinden yeni başlayanlar için kullanım kolaylığı sağlar.

Editör: Fatih Düz – 12.06.2022

Rapor Et

Usta

Fatih Düz tarafından yazıldı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

    Rusya ABD ve Avrupa'dan Ukrayna'ya gönderilen silahları vurdu!

    Kriptonun çöküşü: Ethereum kurucusu artık milyarder değil!