YouTube Rewind 2018 en çok beğenilmeyen video oldu

2 dk


3
1 paylaşım, 3 puan

Bu senenin YouTube Rewind'ı, platformun şimdiye kadar en çok sevilmeyen videosu olan Justin Bieber'ın şarkısını geride bıraktı. 10 milyondan fazla beğenilmemeye ek olarak, beğenilme-beğenilmeme oranı da, takipçilerin şirketten istediklerinin bu olmadığını güzel bir şekilde belirtiyor.

Geçen hafta yüklendiği ilk saatlerde, önemli videolardan biri olacağı belliydi. Bazıları videoyu, YouTube'un tanıttığı kullanıcılar yerine kendi seçtiklerinin içerdiği şekilde yeniden düzenlediler; muhtemelen içerik sağlayıcıların hangi kıyaslarla bazılarının olup, bazılarının olmamasına bir miktar dikkat çekmek için bunu yaptı. Marques Brownlee'nin de içinde bulunduğu diğerleri ise videoda neyin yanlış olduğunu açıklayan uzun yorumlar yayınladılar. Basitçe "YouTube Rewind 2018"i beğenmeyen ve nedenini açıklamak isteyen birini bulmak için dijital dünyaya sadece bir taş atın.

Bu seneki Rewind'ı ilk izlediğimde ve yorum yazdığımda, video tam anlamıyla düşük puandaydı ve beğenilmeme oranı, az olmasına rağmen, en azından belirgin bir sevideydi. Problemin, bazı ünlü YouTuber'ların belirgin bir şekilde dışlanmasına, bazılarının ise olağandışı bir şekilde dahil edilmesine dair bazı hayal kırıklıklarının olduğunu yorumlardan anladım.

Mesajlarda yer alan "platformdaki topluluğun çeşitliliğinin kutlanması" oldukça olumlu görünüyordu; ama hiç şüphe yok ki gerçekten büyük olayların ve insanların yaptıklarının dahil edilmemesiyle YouTube'un en büyük hikayelerinden biri olan videonun içeriği pek çok insana göre bomboş kaldı.

Örneğin, Logan Paul'u ele alalım; platformda yıla aykırı eylemler yapan Aokigahara skandalı ile başlayan Paul, ağustos ayında KSI ile yaptığı mücadelede YouTube'un öde-izle platformuyla bayağı savaştı. Sonuçta Paul'un dahil olduğu bir içeriğin nefret edilip edilmeyeceğini bilerek YouTube'un fiziksel bir profilini çıkarabilirsiniz.

Bir başka örnek de, hem geçen sene hem de bu senenin en popüler figürü olan YouTube ile bütünleşmiş Felix "PewDiePie" Kjellberg olabilir. Birçok YouTube kullanıcısı, YouTube Rewind'de içsel vurgularla şirket propagandası olarak göstermeye çalışması hakkında konuştu ve Kjellberg, videonun reklam vermesini engelleyecekti.

Ancak gerçek de şu ki, videonun başlığı "YouTube Rewind". YouTube ile ilgili en büyük hikayeler; bu yıl YouTube'da yapılan şeylerle ilgili görünen bir video çıkarılmasının en nihayetinde izleyiciler tarafından yanlış yorumlanması kaçınılmaz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

3
1 paylaşım, 3 puan

Sizdeki Reaksiyonu Nedir?

hahaha hahaha
2
hahaha
korkunç korkunç
4
korkunç
tanrım tanrım
1
tanrım
inekçe inekçe
1
inekçe
o ne o ne
5
o ne
şirin şirin
0
şirin
şaşkın şaşkın
1
şaşkın
zafer zafer
3
zafer
zayıf zayıf
1
zayıf
aşık aşık
2
aşık
lanet lanet
2
lanet
eğlenceli eğlenceli
3
eğlenceli
nefret nefret
1
nefret
beğenme beğenme
1
beğenme
beğen beğen
2
beğen

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Hikaye
Yerleştirmeli Metin ve Görsel Biçimi
Caps
Özel Caps'ler yapmak için kendi resminizi yükleyin
Görüntü
Resim, Fotoğraf ya da GIF
Ses
SoundCloud ya da MixCloud Yerleştirmeleri
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
Hareketli Resim formatı
Anket
Karak vermek veya görüşleri belirlemek için oy kullanma
Liste
Klasik İnternet Listemeleleri
Geri Sayım
İnternetin heyecanlı geri sayımı
Açık Liste
Herkes kendi öğesini göndersin ve en iyisi için oy verilsin
Sıralı Liste
Listenin en iyi öğesini belirlemek için Artı ya da Eksi oy verilsin
Kişilik testi
Kişiliğe dair bazı şeyleri ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi testi
Bilgi seviyesini kontrol eden doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi