Windows 10’a ekim güncellemesi ile gelecek en iyi 9 özellik

İşte 9 Ekim’de yayınlanacak Windows 10 Ekim güncellemesinin getireceği birbirinden faydalı 9 özellik. 1 dk


Microsoft, en güncel işletim sistemi olan Windows 10 için her yıl iki büyük güncelleme yayınlıyor. Bu yılki son büyük güncelleme olacak Windows 10 Ekim güncellemesi ise masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara ulaşmak üzere. Peki Microsoft, güncelleme ile kullanıcılara hangi yeni özellikleri sunacak?

 1. 1 Akıllı Telefonunuzu Bilgisayarınıza Bağlayın


  Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak bilgisayarınız üzerinden metin mesajı ya da fotoğraf gönderebilir ve alabilirsiniz.

 2. 2 Zaman Çizelgesi Akıllı Telefonunuzda


  Microsoft’un bu yılın başlarında sunmuş olduğu Zaman Çizelgesi özelliği artık akıllı telefonunuza da geliyor. Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından Microsoft Launcher’ı Android ya da iOS akıllı telefonunuza indirerek Windows 10 Zaman Çizelgesi’ni akıllı telefonunuzdan kontrol edebilir ve işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 3. 3 Bulut Pano


  Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından bilgisayarınız Bulut Pano adında yeni bir özelliğe kavuşacak. Bu özellik ile aldığınız ekran görüntülerini ya da kopyaladığınız herhangi bir şeyi tek bir panoda görüntüleyebileceksiniz. Böylece yapıştırmadan birden fazla şeyi üst üste kopyalama şansınız da olacak. Ayrıca bulut desteği sayesinde dilerseniz panonuzu Microsoft hesabınızın bağlı olduğu diğer bilgisayarlarla da senkronize edebilirsiniz.

 4. 4 Karanlık Mod


  Karanlık Mod özelliği son dönemde hem masaüstü hem de mobil uygulamalarda son derece popülerleşen bir mod. Microsoft da bu trendi görmezden gelmedi ve Windows 10 Ekim güncellemesi ile birlikte Dosya Gezginine ‘Karanlık Mod’ özelliği ekliyor.

 5. 5 Bluetooth Cihazların Şarjı

  Microsoft, uzun süredir beklenen özelliği nihayet işletim sistemine ekliyor. Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından bilgisayarınıza bağlı bluetooth cihazların şarjlarının ne kadar kaldığını bilgisayarınızdan kontrol edebileceksiniz.

 6. 6 Güç Kullanımı


  Windows 10 Ekim güncellemesinin ardından Görev Yöneticisi’ni açarak hangi uygulamanın daha fazla güç tükettiğini görüntüleyebileceksiniz. Bu özellik, bazı uygulamaların popülerliğinin azalmasına neden olabilir.

 7. 7 HDR ve Işın İzleme Desteği


  Microsoft, Windows 10’a HDR desteğini getirmiş olsa da mükemmel bir şekilde çalıştığı söylenemez. Windows 10 Ekim güncellemesi, HDR desteğini iyileştirerek daha iyi kontrast ve daha canlı renkler sunuyor. Ayrıca Microsoft, güncelleme ile birlikte işletim sistemine Nvidia’nın yeni Işın İzleme teknolojisi için de destek ekliyor.

 8. 8 Metin Boyutu


  Şu ana kadar Windows 10 kullanıcıları daha büyük metin boyutu için ekran ölçeklendirmesini değiştirmek zorunda kalıyorlardı. Ancak Windows 10 Ekim güncellemesi ile her şeyin boyutunu değiştirmeden sadece metin boyutunu değiştirmek mümkün hale geliyor.

 9. 9 Snip & Sketch


  Yeni Snip & Sketch özelliği ile Windows+Shift+S tuşlarına basarak tam ekran, uyarlanabilir dikdörtgen ekran ya da serbest şekilli bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. Aldığınız ekran görüntüleri, Windows+V kısayolu ile ulaşabildiğiniz Bulut Pano’ya kaydedilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

Sizdeki Reaksiyonu Nedir?

hahaha hahaha
0
hahaha
korkunç korkunç
0
korkunç
tanrım tanrım
0
tanrım
inekçe inekçe
0
inekçe
o ne o ne
0
o ne
şirin şirin
0
şirin
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
zafer zafer
0
zafer
zayıf zayıf
0
zayıf
aşık aşık
0
aşık
lanet lanet
0
lanet
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
nefret nefret
0
nefret
beğenme beğenme
0
beğenme
beğen beğen
0
beğen

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Hikaye
Yerleştirmeli Metin ve Görsel Biçimi
Caps
Özel Caps'ler yapmak için kendi resminizi yükleyin
Görüntü
Resim, Fotoğraf ya da GIF
Ses
SoundCloud ya da MixCloud Yerleştirmeleri
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
Hareketli Resim formatı
Anket
Karak vermek veya görüşleri belirlemek için oy kullanma
Liste
Klasik İnternet Listemeleleri
Geri Sayım
İnternetin heyecanlı geri sayımı
Açık Liste
Herkes kendi öğesini göndersin ve en iyisi için oy verilsin
Sıralı Liste
Listenin en iyi öğesini belirlemek için Artı ya da Eksi oy verilsin
Kişilik testi
Kişiliğe dair bazı şeyleri ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi testi
Bilgi seviyesini kontrol eden doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi