Kadınlar ne ister?

1 dk


3
7 paylaşım, 3 puan

Kadınların ne istediğine dair erkekler arasındaki tartışmalarda genel itibariyle bir kadının mutluluğunun ölçütünün para olduğu söylenir. Fakat kaçırdıkları bir detay var ki, bu ölçüt yalnızca kadına özgü değildir. Paranın varlığı cinsiyet fark etmeksizin ihtiyaç dahilinde istenilen ve her daim ulaşılmaya çalışılan bir şeydir. 

Öyle ki bunların yanı sıra kadınların beklentilerinin hiç bitmeyeceğini hatta komplike varlıklar olduğuna dair iddia edenlere de söylemeliyiz ki; kadınlar zannettiğiniz kadar karmaşık değiller. Peki kadınlar ne ister?

 1. 1 Kadın "saygı" ister

  Kadınlar ne ister?

  Neredeyse her kadının ( tabi ki istisnalar dışında) aslında çok da abartılmaması gereken ortak ve ‘insani’ istekleri var. Bir kadın her şeyden önce karşısındaki kişi erkek-kadın fark etmeksizin “saygı” ister. Saygı tüm insani davranışların başında gelir. İki kişi arasındaki sözlü ya da davranışsal iletişimlerde saygı olmadığı takdirde geriye kalan isteklerin hiçbir önemi olmaz.

 2. 2 Kadın "güven" ister

  Kadınlar ne ister?

  Kadın “güven” ister. Özellikle dönemsel bir sıkıntı olarak karşımıza çıkan ( aslında kadınlar haklarını aramaya başladıktan sonra da denilebilir buna) bu sorun istisnasız her kadının baş etmeye çalıştığı bir problem. Güven öyle bir şeydir ki ne yalan, ne aldatma, ne bir kaçamak asla kabul etmez.  Yani bir kadına söylenecek en güzel söz,” bana güven gerisini boşver” diyecek kadar sağlam olmalı kişi.

 3. 3 Kadın "sevgi" ister

  Kadınlar ne ister?

  Kadın “sevgi” ister. Bir kadın sevilmediğini hissettiği an buz dağları örer. Fakat şöyle bir ayrıntı vardır, kadın çok severse, sevilmediğini hissettiğinde sevmeye devam eder yalnız hayatına onu daha çok seven ve kadının da erkeği beğendiği biri girene kadardır. 🙂

 4. 4 Kadın "değer" ister

  Kadınlar ne ister?

  Kadın “değer” ister. Kadın erkeklere göre biraz daha fazla değer verirler. Bu özellikleri kadınların gerçekten anaç yapılarından kaynaklanır. Hayatlarına aldıkları kişiyi çocukları gibi korur, sahiplenirler. Haklı olarak verdikleri bu değer karşısında erkeklerden de aynı davranışı beklerler.

 5. 5 Kadın "ilgi" ister

  Kadınlar ne ister?

  Kadın “ilgi” ister. Hepsi değil ama genel olarak kadınların birçoğu narin varlıklardır. Herkes gibi kırılmak üzülmek istemezler. Karşı taraf için kendini özel hissetmek ister. Dünyadaki tek insanmış gibi davranın demek değildir bu fakat unutmayınız ki bir çiçeği de ihmal edip suyunu , güneşini, toprağını, sevgisini eksik bırakırsanız çiçek de kurur.

 6. 6 Kadın "düşünceli" olunmasını ister

  Kadınlar ne ister?

  Kadın “düşünceli” olunmasını ister.  Düşünceli deyince erkeklerin aklına ilk gelen şey ‘hediye’ oluyor ne yazık ki. Evet hediyeler önemlidir ve kadınlara verilen değeri göstermek açısından böyle bir düşünce şekli uygulanabilir. Fakat söz konusu edilen asıl mesele gösterişli, pahalı hediyeler değil ‘ ince düşünce’dir. Örneğin; yoğun iş tempolarında yardımcı olmanız, özel günlerindeki hassasiyetlerine ortak olmanız, onunla birlikte bir şeyler yapmak istemeniz kadınlar için çok önemli ve aldığınız hediyeden daha değerlidir.

  Aslında her şey bu kadar olağan, insani ve kolay. İsterseniz artık abartmayın beylerJ


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

3
7 paylaşım, 3 puan

Sizdeki Reaksiyonu Nedir?

hahaha hahaha
0
hahaha
korkunç korkunç
0
korkunç
tanrım tanrım
0
tanrım
inekçe inekçe
0
inekçe
o ne o ne
0
o ne
şirin şirin
0
şirin
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
zafer zafer
0
zafer
zayıf zayıf
0
zayıf
aşık aşık
1
aşık
lanet lanet
0
lanet
eğlenceli eğlenceli
1
eğlenceli
nefret nefret
0
nefret
beğenme beğenme
0
beğenme
beğen beğen
3
beğen

0 Yorum

İçerik Türünü Seçin
Hikaye
Yerleştirmeli Metin ve Görsel Biçimi
Caps
Özel Caps'ler yapmak için kendi resminizi yükleyin
Görüntü
Resim, Fotoğraf ya da GIF
Ses
SoundCloud ya da MixCloud Yerleştirmeleri
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
Hareketli Resim formatı
Anket
Karak vermek veya görüşleri belirlemek için oy kullanma
Liste
Klasik İnternet Listemeleleri
Geri Sayım
İnternetin heyecanlı geri sayımı
Açık Liste
Herkes kendi öğesini göndersin ve en iyisi için oy verilsin
Sıralı Liste
Listenin en iyi öğesini belirlemek için Artı ya da Eksi oy verilsin
Kişilik testi
Kişiliğe dair bazı şeyleri ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi testi
Bilgi seviyesini kontrol eden doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi