İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

1 dk


Çevremizde fark edemediğimiz birçok psikopat bulunmasına karşın bizler her zaman far edemeyebiliriz. Psikopat denilince akla ilk gelen elinde bir bıçakla sağa sola gezen bir insan olarak düşünürüz. Ancak dış görünüş olarak elbetteki normal insandan farksızdırlar. Yazar ve psikolog Kevin Dutton, psikologlar konusunda uzamanlaşmış ve yaptığı birçok araştırma ile psikopatların en çok bulunduğu 9 mesleği sıralamıştır. Buyrun hep birlikte bu mesleklere bir göz atalım.

 1. 9 Memur

  İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

  Dutton'un yaptığı araştırmalara göre, memurluk psikopatların en çok tercih ettiği 9. meslek olarak sıralanmıştır. 2014'te İngiltere hükümetinden yetkililer , psikopatları özellikle " düzen insanı" olarak tanımlamıştır. Çünkü psikopatlar kriz yönetiminde normal bir insana göre çok daha başarılılardır. Diğerlerine karşı ne duygu beslerler ne de ahlak bekçiliği yaparlar.

 2. 8 Aşçı

  İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

  Psikopatların genellikle başkalarına zarar verme konusunda pek fazla eğilimleri yoktur. Bu nedenle de şeflerin mesai saatlerinde yakıcı ve kesici aletlere erişimlerinin olması konusunda pek de endişelenmeye gerek yok. Psikopatlar, diğer insanları küçük düşüren ve rahatsız eden kargaşa içinde gelişirler ve kendilerini bu şekilde rahat hissederler. Bu da acele ve kargaşanın bol olduğu bir mutfakta çalışmalarının nedeni olarak görülebilir.

 3. 7 Polis memuru

  İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

  Psikopatların en farklı özelliklerinden biri, baskı altında iken performanslarının şiddetlenmesidir. Polis memurları işleri gereği her zaman baskı altında ve tehlikeyle iç içe oldukları için polisliğin bu durumlarda çok da kolay olduğu söylenemez. Psikopatların bu mesleği tercih sebebi de içlerindeki psikopat kişiliği bu şekilde ortaya çıkarma isteğidir.

 4. 6 Gazeteci

  İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

  Dutton, psikopat kişilik özelliklerinden bazılarını çekicilik, mükemmele yakın konsantrasyon ve merhametsizlik olarak listelenmektedir. Bunlar, özellikle dar zamana sahipken ve kaynaklardan direkt cevap almanız gerektiğinde aslında gazetecilik için avantajlıdır.

 5. 5 Cerrah

  İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

  İngiltere Kraliyet Cerrah Koleji dergisinde yayınlanan bir araştırma ile, cerrahların gerçekten psikopat olma olasılıklarının olup olmadığı konusunda cevap arandı. Sonuçlar ise, hastanelerde çalışanlar içerinde psikopat bir kişiliğe sahip olma konusunda daha yüksek puan aldıkları görülmektedir.

 6. 4 Satış Temsilcisi

  İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

  Satış departmanında çalışan bir psikopat, Muhtemelen korkusuz bir şekilde kendini tanıtmak, başkalarının temaslarını çalmak, diğerlerinden daha fazla kazanmak için acımasız bir istek içerisine girmek ve iyi bir takım oyuncusu olmama gibi özellikler gösterir.  Rekabet içerisinde olmak onu daha dinç tutacağı için bu durumdan büyük bir keyif alır.

 7. 3 Popüler kişiler

  İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

  Psikopatların bazıları, çok fazla ilgi odağı gerektiren  bir işte tartışmasız yararlı olan narsist bir davranış sergilerler. Bu tür kişiler için kariyer tercihlerinin revaçta olmasının sebebi bir televizyon çalışanı veya bir internet fenomeni olmanın da baskı karşısında sakin olmayı gerektirmesi tahmin edilmektedir.

 8. 2 Avukat

  İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

  ME Thomas tarafından yazılan " Sosyopat'ın İtirafları" adlı kitabında , sosyopat kişiliğin kişiye avukatlık mesleğindeki başarısını getirdiği anlatılmaktadır. Psikopatların yüksel özgüvene sahip olması, olaylar karşısında sakin kalması ve her türlü hileye başvurması gibi faktörlerin onları iyi ve başarılı bir avukat yapacağı psikologlar tarfından da doğrulanmaktadır.

 9. 1 CEO

  İçinde en çok psikopat bulunduran 9 meslek

  Psikopatlar yalnızca kargaşaya karşı dirençli olmamalarına karşın bazu durumlarda birçok şeye karşı da tahribat ve yıkım meydana getirebilirler. Çünkü etraflarındaki herkes zorlanırken o bir şekilde iyi görünecektir.   Bu içeriği hazırlamak saatler sürse de sizin bir emoji ile dönüt vermeniz yalnızca iki saniye 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

Sizdeki Reaksiyonu Nedir?

hahaha hahaha
0
hahaha
korkunç korkunç
0
korkunç
tanrım tanrım
0
tanrım
inekçe inekçe
0
inekçe
o ne o ne
0
o ne
şirin şirin
0
şirin
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
zafer zafer
0
zafer
zayıf zayıf
0
zayıf
aşık aşık
0
aşık
lanet lanet
0
lanet
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
nefret nefret
0
nefret
beğenme beğenme
0
beğenme
beğen beğen
0
beğen

0 Yorum

İçerik Türünü Seçin
Hikaye
Yerleştirmeli Metin ve Görsel Biçimi
Caps
Özel Caps'ler yapmak için kendi resminizi yükleyin
Görüntü
Resim, Fotoğraf ya da GIF
Ses
SoundCloud ya da MixCloud Yerleştirmeleri
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
Hareketli Resim formatı
Anket
Karak vermek veya görüşleri belirlemek için oy kullanma
Liste
Klasik İnternet Listemeleleri
Geri Sayım
İnternetin heyecanlı geri sayımı
Açık Liste
Herkes kendi öğesini göndersin ve en iyisi için oy verilsin
Sıralı Liste
Listenin en iyi öğesini belirlemek için Artı ya da Eksi oy verilsin
Kişilik testi
Kişiliğe dair bazı şeyleri ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi testi
Bilgi seviyesini kontrol eden doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi