Gelecek nesillere ışık dolu yollar bezeyen Dr. Özgür Bolat kimdir?

2 dk


1
5 paylaşım, 1 puan

Özgür Bolat,bizler için takdire şayan başarılara imza atmış ve samimiyeti, kendine olan yüksek güveni ve başarılı hitabı ile sahnelerin gururu demeden geçemiyoruz.Gelelim bizi bu kadar etkileyen Özgür Bolat’ın etkileyici başarılarına;

 Türkiye 56.sı olmuş, Boğaziçi’ni 1., Harvard’ı 4.00 ortalamayla bitirmiş . Bununla da kalmamış üzerine Cambridge’de doktora yapmıştır.

MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında dersler almış ve zamanının byük kısmını araştırma yaparak geçirmiştir. 2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı. Dr. Özgür BOLAT, şu anda okullara ve şirketlere danışmanlık, Hürriyet Gazetesi’nde Köşe Yazarlığı ve TEV’de Danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda ÖRAV, FODER, TEVİTÖL ve Para Durumu Platformu’nda Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesidir.

Özgür Bolat, 2008’de okullarda Öğretmen Liderliği Projesini başlatmıştır. Proje 100’den fazla devlet okulunda ve özel okulda uygulanmaktadır. Aynı zamanda kurmuş olduğu Gelişen Aile Akademisi bünyesinde kurmuş olduğu Anne Baba Okulu ile ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensiplerini öğretmektedir.

Gelecek nesillere ışık dolu yollar bezeyen Dr. Özgür Bolat kimdir?

En önemli başarılarından bir tanesi ise iki yıllık bir emek sonrasında çıkarmış olduğu ” Beni Ödülle Cezalandırma” isimli kitabı olmuştur. Bu değerli kitabı için neredeyse son 70 yıllık eğitim, psikoloji, sosyal psikoloji, sinir bilim, antropoloji veekonomi alanlarında yapılmış olan tüm ödüllendirme çalışmalarını inceleme sonucunda ilginç savlarla karşılaşır ve “Beni Ödülle Cezalandırma” kitabını günümüz çocuk yetiştirme biçimleri yani gerçek olaylaylarla ilişkilendirerek gayet sade ve akıcı bir dille anlatmaya çalışmıştır.

Kitabında ise eğitim sürecinde çocuğu ödüllendirmenin nelere yol açacağı ve aynı zamanda mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmek için ,özellikle ailelere ve rehber öğretmenlerine bir çok yöntem ve uygulama bulacakları nitelikte sunmuştur.

Gelecek nesillere ışık dolu yollar bezeyen Dr. Özgür Bolat kimdir?

Bakın Özgür Bolat başarılı olunması konusunda ailelere ve öğretmenlere önerilerde bulunurken kendi hayatı üzerinden nasıl örneklendiriyor;

Başarımla kabul göreceğimi düşündüğümden beri  sürekli başarılı olmak için uğraşıp durdum. Sanki sadece başarılı olursam herkesin gözünde değerli olacaktım. İşe yarayan nedir biliyor musunuz?  Tek başınıza kaldığınızda, huzur ve hissedebilmek. İçindeki boşluğu, dışarıdan gelenler; başarı, para, şöhret dolduramıyor. Yetmiyor. Kimseye yetmez. Benim çocuğum ne olsun biliyor musunuz? Bir kafede çalışsın, yeter ki iç huzuru olsun.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

1
5 paylaşım, 1 puan

Sizdeki Reaksiyonu Nedir?

hahaha hahaha
0
hahaha
korkunç korkunç
0
korkunç
tanrım tanrım
0
tanrım
inekçe inekçe
0
inekçe
o ne o ne
0
o ne
şirin şirin
0
şirin
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
zafer zafer
0
zafer
zayıf zayıf
0
zayıf
aşık aşık
0
aşık
lanet lanet
0
lanet
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
nefret nefret
0
nefret
beğenme beğenme
0
beğenme
beğen beğen
1
beğen

0 Yorum

İçerik Türünü Seçin
Hikaye
Yerleştirmeli Metin ve Görsel Biçimi
Caps
Özel Caps'ler yapmak için kendi resminizi yükleyin
Görüntü
Resim, Fotoğraf ya da GIF
Ses
SoundCloud ya da MixCloud Yerleştirmeleri
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
Hareketli Resim formatı
Anket
Karak vermek veya görüşleri belirlemek için oy kullanma
Liste
Klasik İnternet Listemeleleri
Geri Sayım
İnternetin heyecanlı geri sayımı
Açık Liste
Herkes kendi öğesini göndersin ve en iyisi için oy verilsin
Sıralı Liste
Listenin en iyi öğesini belirlemek için Artı ya da Eksi oy verilsin
Kişilik testi
Kişiliğe dair bazı şeyleri ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi testi
Bilgi seviyesini kontrol eden doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi