El yazısı ile aldığınız notları nasıl dijital hale getirirsiniz?

2 dk


1
1 paylaşım, 1 puan

Bilgisayarlar ve telefonlar her zamankinden daha fazla her yerde olabilir, ancak birçok kişi hala kağıda mürekkeple yazmayı tercih ediyor. Sonuçta, bu yöntem yüzlerce yıllık insanlık tarihi için bize iyi hizmet etti. Sorun, el yazısıyla yazılmış notları dijital cihazdaki dosyalarda yapabildiğiniz şekilde organize edip arayamayacağınızdır.

Yoksa yapabilir misiniz? Bir dizi akıllı cihaz, yazdıklarınız veya kısa bir süre sonra, yazdıklarınızı dijitalleştirmenizi sağlar. Defter sayfalarınızın resimlerini elektronik biçimde depolamaya ek olarak, bu donanım ve yazılım paketlerinden bazıları yazılarınızı gerçekten aranabilir metne dönüştürür. El yazısı sayısallaştırmak için en sevdiğimiz sistemlerden üçü, yalnızca daha basit uygulama çözümleriyle birlikte.

El yazısı ile aldığınız notları nasıl dijital hale getirirsiniz?

Moleskine Akıllı Yazı Sistemi

Dizüstü bilgisayar üreticisi Moleskine, karalamalarınızı kaydetmek için üç bölümlü bir sisteme sahiptir: Bluetooth özellikli bir kalem, yazdıkça el hareketlerinizi kaydeder, özel noktalı kağıtlar (çeşitli boyutlarda mevcuttur), sayfadaki kalemin konumunu izlemenize yardımcı olur ve Bir uygulama (Android, iOS ve Windows 10 için) notlarınızın dijital kopyalarını oluşturmak ve yönetmek için bu girişi birleştirir.

Uygulama, daha sonra 15 farklı dile çevrilebilen okunabilir, aranabilir bir Microsoft Word dosyasına karalamak için yeterince akıllıdır. Notlarınızın el yazısı sürümüne uymayı tercih ederseniz, mürekkep çizgilerinin kalınlığını ayarlayarak görünümlerini daha okunabilir hale getirebilirsiniz. Yazınızı hangi formda tutarsanız yapın, uygulama Google Drive, Apple Notes uygulaması veya e-posta istemcisi gibi hizmetleri organize etmenizi, etiketlemenizi ve dışa aktarmanızı sağlar.

Livescribe

Livescribe sistemi, Moleskine'e benzer şekilde çalışır: Akıllı bir kalemle noktalı kağıda yazarsınız ve bir uygulama bu girişi sayısallaştırır. Bununla birlikte, iki benzer fiyatlı kalem modeliyle başlayarak önceki sistemden daha fazla seçenek sunar: bir telefon uygulaması (Android veya iOS için) ile eşzamanlanan Bluetooth özellikli Livescribe 3 ve içine takılan Livescribe Echo, Bir USB kablosu ile bir bilgisayar (Windows veya macOS).

Her iki kalem de, senkronize etmek için zamanınız olana kadar dijital notları dahili depolarında saklayabilir. Yazınızı dışa aktardığınızda, PDF veya resim biçiminde yapabilirsiniz.

Uygulamalar

Akıllı kalemler ve pedler el yazınızı kusursuz bir şekilde dijitalleştirirken, notlarınızı telefonunuza veya bilgisayarınıza aktarmak için pahalı bir cihaz satın almanız gerekmez. Tek ihtiyacınız olan ücretsiz bir uygulama.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

1
1 paylaşım, 1 puan

Sizdeki Reaksiyonu Nedir?

hahaha hahaha
0
hahaha
korkunç korkunç
0
korkunç
tanrım tanrım
0
tanrım
inekçe inekçe
0
inekçe
o ne o ne
0
o ne
şirin şirin
0
şirin
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
zafer zafer
0
zafer
zayıf zayıf
0
zayıf
aşık aşık
0
aşık
lanet lanet
0
lanet
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
nefret nefret
0
nefret
beğenme beğenme
0
beğenme
beğen beğen
0
beğen
Neutron NK

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Hikaye
Yerleştirmeli Metin ve Görsel Biçimi
Caps
Özel Caps'ler yapmak için kendi resminizi yükleyin
Görüntü
Resim, Fotoğraf ya da GIF
Ses
SoundCloud ya da MixCloud Yerleştirmeleri
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
Hareketli Resim formatı
Anket
Karak vermek veya görüşleri belirlemek için oy kullanma
Liste
Klasik İnternet Listemeleleri
Geri Sayım
İnternetin heyecanlı geri sayımı
Açık Liste
Herkes kendi öğesini göndersin ve en iyisi için oy verilsin
Sıralı Liste
Listenin en iyi öğesini belirlemek için Artı ya da Eksi oy verilsin
Kişilik testi
Kişiliğe dair bazı şeyleri ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi testi
Bilgi seviyesini kontrol eden doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi