Az bilinen film önerileri #1

Kıyı da köşe de kalmış, az bilinen, es geçilen ama izlemeye değer kaliteli güzel filmleri spoilersiz bir şekil de sizlere önermek için oluşturulmuş bir seri yapma 1 dk


 1. 1 Snowpiercer (Kar Küreyicisi) - 2013

  Az bilinen film önerileri #1
  Bong Joon Ho, Aksiyon,Dram,Bilim-kurgu (IMDB: 7,1)

  Bu filmi bilen kesim genellikle bay Kaptan Amerika olarak bilinen Chris Evans olarak biliyor ama bizim ilgimizi filmin yönetmeni Bong Joon Ho çekmişti. Snowpiercer kısaca başarısız bir iklim deneyinden sonra dünyanın tamamen buzul bir çağa girmesi ve yeryüzünde her şeyin yok olmasıyla birlikte, küçük bir azınlığın üstün bir teknolojiyle oluşturulan bir trende hayatını geçirmesini ve oradaki olayları anlatıyor. Atmosferiyle bizi etkileyen bu yapım da  apokaliptikdünya da aksiyon, dram ve bilim-kurgu ögeleriyle bir başkaldırışa şahit oluyoruz. Özellikle günümüz gerçeklerine gönderme niteliği taşıyan vagonların sınıf farklılıkları sizi kesinlikle etkileyecektir. Bizce Bong Joon Ho’nun bu yapımına bir şans verin.

 2. 2 Children Of Men (Son Umut) - 2007

  Az bilinen film önerileri #1
  Alfonso Cuaron, Dram, Gelirim, Bilim-kurgu (IMDB: 7,9)

  Bir dünya düşünün; kadınlar hamile kalamıyor ve insan nesli tehlikede. Ortalığın çok karışık ve insanların umutsuz olduğu bir atmosfer ile bizi karşılıyor Children Of Men. Bütün bu olumsuz ve huzursuzluğun ortasında bir kadının hamile olmasıyla her şey değişiyor ve baş rolümuz  Clive Owen’in bu mucizeye yardım etmesiyle maceramız başlıyor. Children Of Men her yönüyle çok başarılı olmasının yanın da mükemmel one-shot yani hiç kesilmeden ful çekim yapılan sahneleriyle bizi büyüledi. Bu başarılı kamera kullanımıyla yönetmen sizi adeta o dünyaya sokuyor ve nefessiz sahnelere tanık oluyorsunuz. Bir çok ödülü yanı sıra 3 dalda oscara aday olmuş bu filme bir göz atın deriz.

 3. 3 Relatos Salvajes (Wild Tales) (Asabiyim Ben) - 2014

  Az bilinen film önerileri #1
  Damian Szifron, Komedi, Dram, Gelirim (*eksantrik) (IMDB: 8,1)

  Bu filmin tam karşılığı eksantrik; yani benzerine çok rastlanmayan bize göre. Wild Talesiçerisinde insan hırsının insanı bir şekilde vahşileştirdiği ve topluma eleştiri mahiyetin de olan altı tane kısa hikayeden oluşuyor. Evet doğru duydunuz film, içerisinde altı tane bağımsız kısa filmden oluşuyor ama bu sizin gözünüzü korkutmasın ya da hevesinizi kaçırmasın çünkü ; bu kısa hikayelerin hepsi birbirinden ilginç ve sürükleyici. Filmden kopar mıyız acaba diye düşünürken Wild  Tales öyle bir akıyor ki ne zaman başlayıp bittiğini anlamıyorsunuz bile. Tüm kısa hikayelerin ana merkezi, tehlike de olan ya da bir şekilde insanı vahşileştiren toplum baskısı , geçmiş  gibi ögeler de  ki insan davranışları diyebiliriz. Bu arada türkçe çevirilen –Asabiyim Ben– ismi bize göre tamamen saçmalık daha kötü bir isim bulunamazdı herhalde. Lafı uzatmadan, bir ya da bir kaç hikaye de kendinizi bulacağınız bu eksantrik filmi kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

Sizdeki Reaksiyonu Nedir?

hahaha hahaha
0
hahaha
korkunç korkunç
0
korkunç
tanrım tanrım
0
tanrım
inekçe inekçe
0
inekçe
o ne o ne
0
o ne
şirin şirin
0
şirin
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
zafer zafer
0
zafer
zayıf zayıf
0
zayıf
aşık aşık
0
aşık
lanet lanet
0
lanet
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
nefret nefret
1
nefret
beğenme beğenme
0
beğenme
beğen beğen
1
beğen

0 Yorum

İçerik Türünü Seçin
Hikaye
Yerleştirmeli Metin ve Görsel Biçimi
Caps
Özel Caps'ler yapmak için kendi resminizi yükleyin
Görüntü
Resim, Fotoğraf ya da GIF
Ses
SoundCloud ya da MixCloud Yerleştirmeleri
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
Hareketli Resim formatı
Anket
Karak vermek veya görüşleri belirlemek için oy kullanma
Liste
Klasik İnternet Listemeleleri
Geri Sayım
İnternetin heyecanlı geri sayımı
Açık Liste
Herkes kendi öğesini göndersin ve en iyisi için oy verilsin
Sıralı Liste
Listenin en iyi öğesini belirlemek için Artı ya da Eksi oy verilsin
Kişilik testi
Kişiliğe dair bazı şeyleri ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi testi
Bilgi seviyesini kontrol eden doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi