Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

1 dk


 1. 1 Yazı boyutunu büyütme

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Android ekranlarını seyrederken gözlerinizi şaşı yapmak ve sıkmak zorunda değilsiniz: Ayarlama uygulamasını açmak için Ayarlar uygulamasını açın ve Ekran'ı ve ardından Yazı tipi boyutunu seçin. Değişiklikler yapmak için işaretçiyi kaydırma çubuğu boyunca sürükleyin ve sonuçların nasıl görüneceğini görmek için önizleme penceresini kontrol edin.

 2. 2 Telefonunuzu bulabileceğinizden emin olun

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Telefonunu kaybetmekten mi endişeleniyorsun? Kayıp bir cihazı kurtarma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için Android'in yerleşik izleme sistemini etkinleştirdiğinizden emin olun: Ayarlar'ı açın, Güvenlik ve konum'a gidin ve Cihazımı Bul'a dokunun. Diğer seçeneklerin yanı sıra el cihazınızın konumunu bir harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

 3. 3 Veri kullanımını azaltın

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Android, veri arka plan uygulamalarının ne kadar artabileceğini (en azından Wi-Fi'ye bağlı olmadığınızda) sınırlamak için yerleşik bir sistem içerir. Bu mod, farklı uygulamaları çeşitli şekillerde etkileyecektir - örneğin, bir tarayıcıda, üzerlerine dokunmadıkça görüntüler görünmeyebilir. Bu kullanışlı özelliği açmak için Ayarlar'ı açın ve Ağ ve internet'i, ardından Veri kullanımı'nı ve ardından Veri Tasarrufu'nu seçin.

 4. 4 Telefonunuzu daha büyük bir ekranda yansıtın

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Android artık dahili bir döküm ile geliyor, böylece ekranı bir monitöre veya Chromecast cihazıyla donatılmış bir televizyona yansıtabilirsiniz. Birçok uygulamanın kendi Chromecast düğmelerine sahip olmasına rağmen, herhangi bir ekran veya uygulamayı Ayarlar'dan da yansıtabilirsiniz. Sadece Bağlı cihazlara gidin ve Yayınla'yı seçin.

 5. 5 Uygulama izinlerini değiştirin

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Kişisel bilgileriniz herhangi bir bireysel uygulama tarafından ne kadar erişebilir? Uygulamaya giderek, Uygulama ve bildirimlere dokunarak ve bir uygulama seçerek (veya tüm listeyi görmek için Tümünü göster seçeneğine) bir uygulaya hangi izinlerin verildiğini görebilirsiniz. Ardından, söz konusu uygulamanın erişimini görüntülemek ve düzenlemek için İzinler'e dokunun. Örneğin, bir uygulama kişi listenize erişmesine izin verebilir, ancak konumunuza değil.

 6. 6 Pil kullanımını kontrol edin

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Android artık uygulamaları optimize ediyor, böylece pili çok fazla tüketmeyecekler. Örneğin, e-posta uygulamanız hala arka planda çalışabilir, güncellemeleri kontrol edebilir, ancak daha az sıklıkta çalışır. Ancak, her zaman tam gazla çalışmasını istiyorsanız, belirli uygulamaları muaf tutabilirsiniz. Ayarlar'ı açın ve Pil'e, ardından sağ üstteki menü düğmesine, ardından Pil optimizasyonuna dokunun. Ardından, En iyileştirilmemiş bağlantıya ve ardından Tüm uygulamalar'a dokunun. Son olarak, bir uygulama seçin ve En iyileştirme seçeneğini belirleyin.

 7. 7 Hafızada daha fazla yer açın

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Android 7.0 Nougat veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsanız, Smart Storage'den yararlanabilirsiniz. Cihazınız boş alan için çalışıyorsa, bu özellik Google Fotoğraflar'a güvenli bir şekilde aktarılmış olan fotoğrafların ve videoların yerel kopyalarını otomatik olarak siler. Bunu etkinleştirmek için Ayarlar'ı açın, Depolama'ya dokunun ve Smart Storage geçiş anahtarını açın.

 8. 8 Telefonunuzu arabanızda açın

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Arabanıza güvenli bir şekilde oturduğunuzda, telefonunuzun kendisinin kilidini açmasını isteyebilirsiniz. Bu, bir kodu girmeden bir haritayı açmanıza izin verir ve herhangi bir yolcusunun en sevdiğiniz şarkıları koymasına izin verir. Ayarlar'dan Güvenlik ve konum, ardından Akıllı Kilit ve ardından Güvenilir cihaz'a gidin. Son olarak, basit kurulum süreci boyunca çalıştırın ve daha sonra telefonunuz, araç stereo sisteminizin varlığında kilitlenecektir.

 9. 9 Acil durum bilgisini gösterin

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Birisi bir kaza geçirdikten sonra telefonunuzu bulmalıysa, kilitli tıbbi bilgilerinizin kilit ekranında görünmesi hayatınızı kurtarabilir. Bunu yapmak için Ayarlar'ı açın, Kullanıcılar ve hesaplar'ı seçin, ardından Acil durum bilgileri'ne dokunun. Alerjiler, organ donör durumu ve acil durum temasları gibi detayları sağlayabilirsiniz.

 10. 10 İmleci daha hassas hareket ettirin

  Android telefonlarınızın bilmediğiniz 10 gizli ayarı

  Sadece cansız parmaklarınızı kullanarak, muhtemelen metnin belirli bölümlerini vurgulamakta zorlanırsınız. Varsayılan Google klavyesini kullanıyorsanız, bu temiz numara, metin imlecini bir seferde yalnızca bir veya iki karakter taşımayı kolaylaştıracaktır. SMS programınız gibi metin yazabileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz herhangi bir uygulamayı başlatın ve klavyeyi ekrana getirmek için bir metin kutusuna dokunun. Ardından, imleci metin kutusunun içinde hareket ettirmek yerine parmağınızı boşluk çubuğuna yerleştirin. Metin düzenleme imlecini aynı yönde hareket ettirmek için boşluk çubuğuna dokunun veya sağa veya sola sürükleyin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

Sizdeki Reaksiyonu Nedir?

hahaha hahaha
0
hahaha
korkunç korkunç
0
korkunç
tanrım tanrım
0
tanrım
inekçe inekçe
0
inekçe
o ne o ne
0
o ne
şirin şirin
0
şirin
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
zafer zafer
0
zafer
zayıf zayıf
0
zayıf
aşık aşık
0
aşık
lanet lanet
0
lanet
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
nefret nefret
0
nefret
beğenme beğenme
0
beğenme
beğen beğen
0
beğen
Neutron NK

Efsane

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Hikaye
Yerleştirmeli Metin ve Görsel Biçimi
Caps
Özel Caps'ler yapmak için kendi resminizi yükleyin
Görüntü
Resim, Fotoğraf ya da GIF
Ses
SoundCloud ya da MixCloud Yerleştirmeleri
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
Hareketli Resim formatı
Anket
Karak vermek veya görüşleri belirlemek için oy kullanma
Liste
Klasik İnternet Listemeleleri
Geri Sayım
İnternetin heyecanlı geri sayımı
Açık Liste
Herkes kendi öğesini göndersin ve en iyisi için oy verilsin
Sıralı Liste
Listenin en iyi öğesini belirlemek için Artı ya da Eksi oy verilsin
Kişilik testi
Kişiliğe dair bazı şeyleri ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi testi
Bilgi seviyesini kontrol eden doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi