Aldatılan kadınların tehlikeli bir canavara dönüştüğü nefis film ve diziler

Yavrusu elinden alınmış bir dişi kaplanın kükreyişine şahit olmak ister misiniz? "Kalsın, biz beyaz perdede izleyelim!" mi dediniz? 1 dk


0
1 paylaşım

‘Çoğunlukla’ tek eşli, naif, kırılgan, eşine karşı fedakarlığının sınırı olmayan ince topuklar üzerinde süzülen bu zarif varlığın sevgi ve saygısının suistimal edildiği bir koşulda neler yapabileceğine dair hiç düşündünüz mü? Birçoğumuz çekilmenin en uygun olduğunu düşünsek de vazgeçmeyen hemcinslerimizin insan doğasının karanlık ve saldırgan tarafını gösteren birkaç aksiyonunu izlemek eğlenceli olmaz mı? Hele ki ortada zavallı bir erkek varsa, tadından yenmez 😉 

 1. 1 Gone Girl (Kayıp Kız)

  Aldatılan kadınların tehlikeli bir canavara dönüştüğü nefis film ve diziler

  Tabii ki listemizin başına koyacaktık, başka türlüsünü beklemiyordunuz değil mi 🙂

  Amerika'nın Missouri eyaletlerinden birinde sıcak bir yaz sabahı, Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanmaktadırlar. Fakat o gün Amy aniden ortadan kaybolur. Geri dönmeyince, polisin gözünde kocası Nick tüm şüpheleri üzerine çeker. Nick'in ise kafası karışmıştır zira Amy'ye ne olduğuna dair hiçbir fikri yoktur ama bir anda kendisini Amy'nin ailesinin haızlradığı bir yardım operasyonu içerisind epiyon olarak bulur! Nick masum olduğu konusunda ısrar etse de üstündeki şüpheleri tamamen yok edemez. Amy'nin hayatta olup olmadığı ise büyük bir muammadır...
  Yapımcılarından birinin güzel oyuncu Reese Witherspoon olduğu filmin yönetmen koltuğunda David Fincher oturuyor. Başrollerde ise Ben Affleck ve Rosamund Pike bulunuyor. 

 2. 2 Enough (Yeter)

  enough.gif

  Kötü huylu ve tacizci bir kocadan kaçmakta olan genç bir anne, savaşmak konusunda kendisini eğitmeye karar verir. Slim, bir zamanlar rüyasındaki erkek olduğunu düşündüğünü Mitch’in aslında bambaşka biri olduğunu keşfetmiştir. Hayatında başka bir kadın vardır ve Slim bunu açığa çıkarttığında Mitch’in tepkileri çok zorlayıcı olur. Slim’in kızı ile birlikte kaçmaktan başka çareleri yoktur. Kızının güvenliğinden endişe ederken bir anda bu evlilikten kurtulmanın aslında tek bir yolunun olduğunu keşfeder. Bu da kocasını öldürmektir.

 3. 3 Kadın İsterse

  Aldatılan kadınların tehlikeli bir canavara dönüştüğü nefis film ve diziler

  Nasıldı şarkısı... Kadın isterse buzzz gibi... Kadın isterse sıcak şarap... Vazgeçemezse aşkından, alev alev yanarsın bak! 

  Başka söze gerek yok bizce 🙂 

 4. 4 Thelma ve Louise

  Aldatılan kadınların tehlikeli bir canavara dönüştüğü nefis film ve diziler

  Erkek arkadaşından bıkan Arkansaslı garson kız Louise (Susan Sarandon), ihmalkar ve cinsiyet ayrımcısı kocasıyla birlikte sıkıcı bir hayatı olan arkadaşı Thelma’yı (Geena Davis) ayartır. Birlikte özgürlükle dolu bir haftasonu araba seyahatine çıkarlar.

  İlk uğrak yerleri olan barda gevşeyip dansederler ve yöre erkekleriyle eğlenip hoş bir akşam geçirirler. Ancak bir adam Thelma’yı park yerine kadar izleyip tecavüze yeltenince Louise yetişip onu öldürmek zorunda kalır. Polisin kendilerine hiç bir zaman inanmayacağı paranoyasına kapılan kadınlar kaçmaya karar verirler ve bir anda kanun kaçağı durumuna düşerler. Son olaylardan kötü etkilenen Thelma kafayı toparlamak için genç bir kovboy olan J.D (Brad Pitt) ile bir gecelik ilişki yaşar ve işler daha da sarpa sarar.

  Yönetmen Ridley Scott’ın bu çok meşhur feminist yol filmi 1990’ların en iyi filmleri arasında çoktan yerini aldı. Bıçak Sırtı ve Alien’le birlikte yönetmenin en iyi işlerinden biri sayılan Thelma ve Louise, eşsiz bir senaryo ve kusursuz bir görüntü yönetimi ile gözalıcı bir yapım.

  Film 6 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve sonunda En İyi Özgün Senaryo ödülünü senaristi Callie Khouri’ye kazandırmıştı.

 5. 5 Tehlikeli Karım

  Aldatılan kadınların tehlikeli bir canavara dönüştüğü nefis film ve diziler

  Büyük bir servete sahip olan adı gibi Derin kızımız, deli gibi aşık olduğu kocası Alper'in kendisini aldattığını öğrendiğinde çılgına döner... Ve hikaye başlar.

  Gone Girl'ü andıran (bana kalırsa bire bir uyarlama) bu dizimiz günümüz standartları ele alındığında oldukça başarılı ve kaliteli bir yapım idi. Güçlü kadroya sahip olsa da rating kurbanı olmaktan kurtulamadı...  


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

0
1 paylaşım

Sizdeki Reaksiyonu Nedir?

hahaha hahaha
0
hahaha
korkunç korkunç
0
korkunç
tanrım tanrım
0
tanrım
inekçe inekçe
0
inekçe
o ne o ne
0
o ne
şirin şirin
0
şirin
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
zafer zafer
0
zafer
zayıf zayıf
0
zayıf
aşık aşık
0
aşık
lanet lanet
0
lanet
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
nefret nefret
1
nefret
beğenme beğenme
1
beğenme
beğen beğen
1
beğen

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Hikaye
Yerleştirmeli Metin ve Görsel Biçimi
Caps
Özel Caps'ler yapmak için kendi resminizi yükleyin
Görüntü
Resim, Fotoğraf ya da GIF
Ses
SoundCloud ya da MixCloud Yerleştirmeleri
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Yerleştirmeleri
Gif
Hareketli Resim formatı
Anket
Karak vermek veya görüşleri belirlemek için oy kullanma
Liste
Klasik İnternet Listemeleleri
Geri Sayım
İnternetin heyecanlı geri sayımı
Açık Liste
Herkes kendi öğesini göndersin ve en iyisi için oy verilsin
Sıralı Liste
Listenin en iyi öğesini belirlemek için Artı ya da Eksi oy verilsin
Kişilik testi
Kişiliğe dair bazı şeyleri ortaya çıkaran soru dizisi
Bilgi testi
Bilgi seviyesini kontrol eden doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi