içinde

Starlink Raylarda: ABD Demiryolu Hattı, Uzay Tabanlı İnternet Hizmetine Ev Sahipliği Yapan İlk Ülke Oldu

Starlink raylarda: ABD demiryolu hattı, uzay tabanlı internet hizmetine ev sahipliği yapan ilk ülke oldu

SpaceX‘in Starlink uydu tabanlı internet hizmetleri demiryollarında da mevcut olacak. ABD merkezli Brightline, Güney Florida’daki yolcularına yüksek hızlı, düşük gecikmeli internet sunmak için SpaceX ile ortaklık kurdu.

Brightline on Twitter: “We’re excited to announce our collaboration with SpaceX’s @Starlink to bring cutting-edge satellite technology to our trains, enhancing the guest experience & setting the stage for a better-connected passenger rail service worldwide.Read all about it here https://t.co/gQ3QLcWt2D pic.twitter.com/HXttP1YBSZ / Twitter”

We’re excited to announce our collaboration with SpaceX’s @Starlink to bring cutting-edge satellite technology to our trains, enhancing the guest experience & setting the stage for a better-connected passenger rail service worldwide.Read all about it here https://t.co/gQ3QLcWt2D pic.twitter.com/HXttP1YBSZ

“SpaceX @Starlink ile işbirliği yaparak trenlerimize yenilikçi uydu teknolojisi getirmekten heyecan duyuyoruz. Bu, misafir deneyimini geliştirerek dünya çapında daha iyi bağlantılı bir yolcu treni hizmeti için temel oluşturacak. Tüm detayları burada okuyabilirsiniz: http://bit.ly/3NT3rIf

Brightline’in teknoloji ve dijital yenilikler başkanı Kevin T. McAuliffe, bir basın açıklamasında “Brightline, Starlink sistemi kullanan dünyadaki ilk tren setleri olacak” dedi. “Bu gerçekten temsil, ABD’deki yüksek hızlı trenler için yol açan yenilikçi bir yolcu treni sağlayıcısı olma vizyonumuzu temsil ediyor.”

“Starlink İnternet, Brightline’da Nerede Kullanılabilir Olacak?

Brightline’da Starlink internet hizmetleri, yolcularına öncelikli bir deneyim sunmayı hedefleyen dijital dönüşümün bir parçasıdır. Şirket, SpaceX ile ortaklık kurarak daha iyi bağlantılı bir yolcu treni hizmeti sağlamayı amaçlamaktadır.

Starlink, dünya genelinde internet hizmeti sunmak için düşük yörüngedeki bir yıldız takımı kullanır. Geleneksel uydu internet hizmetlerine kıyasla, 22.200 milden (35.786 km) daha büyük bir mesafede yörüngeye oturan yer sabitli uydu yerine, Starlink daha hızlı bir internet deneyimi sunmak için 341 mil (550 km) yükseklikte birçok daha küçük uydu kullanır.

Starlink on rails: US rail line becomes first to host space-based internet service

Bir sinyal yer sabitli bir uyduda tur attığında 70 tur atacak şekilde Starlink’e gönderilen sinyaller, gecikmeleri azaltarak sorunsuz bir internet deneyimi sağlar.

Brightline, seyahat eden yolcularına video aramaları yapma, oyun oynama veya hatta trenlerde film izleme gibi olanaklar sunmak için bu yüksek hızlı internet deneyimini sunmayı planlıyor. Hizmet, Florida’daki Miami ve West Palm Beach arasındaki beş trende başlatılıyor ve yaz aylarında Orlando trenlerinde de sunulması bekleniyor.

Daha önce Starlink, havacılık ve denizcilik sektörlerinde internet hizmetlerini sunmak için havayolları ve kruvaziyer şirketleriyle işbirliği yapmıştı ancak bu hizmetin demiryolu müşterileri için sunulduğu ilk örnek olacak.

Starlink müşterileri, abonelik ücretlerine belli bir prim ödeyerek internet bağlantıları için dolaşım hizmetlerinden de yararlanabilirler. Ancak Brightline’da seyahat edenler için, hizmet yolculukları sırasında ücretsizdir.

Brightline, saatte 125 mil (201 km) hıza kadar tren bağlantısı sunarken müşterileri, raylarda sorunsuz bir internet deneyimiyle yüksek hızlı seyahat keyfi yaşayabilirler.

Editör: Doruk Adakoğlu – 12.05.2023

Rapor Et

Katılımcı

Çeviri Haber tarafından yazıldı

Doğrulanmış ProfilÜyelik Yılı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

    Henry Lee Lucas: İtiraf Makinesi

    Elon Musk Twitter CEO’luğunu Bırakıyor