içinde

Kimlerin değirmenine su taşıyoruz?

Kimleri zengin ettik? bilerek veya bilmeyerek, isteyerek veya istemeyerek, birbirlerini zengin edip, sonra da onların hayatlarına imrenerek bakıyoruz, bakıyorsunuz. Farkında olmadan; saf ve masumane duygularınızla, söz gelimi: aldığınız bir konser veya tiyatro biletiyle veya internette dolaşırken bir beğeni tıkıyla veya bir takip tıkıyla; kimleri zengin ettik, kimler zengin oldu? Bu sempati rüzgarına, kapılıp ya da dost görünüp, düşman çıkan, bir yığın insan, bir yığın düşman.

Belki bıktınız; ama zengin ettiklerimizin başında, zalim Amerika’nın ‘Elma’ logolu teknoloji firmasıyla, daha 1970’lerde inanmış halktan, kurban ve zekat toplayan FETÖ var. Üzülerek söylemek gerekiyor ki, bunlara yaptığımız yardım gibi, şu anda da bilerek ya da bilmeyerek; tiyatro biletleri ile konser biletleri ile belediye vergileri ile belki de devlet vergileriyle PKK’ya ve uzantılarına maddi destek veriyoruz, yardım ediyoruz! Farkında mıyız? Farkında olsak yapar mıyız?

Beddua ettiğimiz, tiksindiğimiz, birilerine yıllarca yardım ettik, genç kızların, orta yaşlı kadınların, hatta yaşlı insanların; peşinden koştuğu şarkıcılar, saniyesinde binlerce dolar kazanan, komedyenler üzerinden cebimizdeki paraları istemediğimiz odaklara harcadık! Farkına varmazsak daha uzun bir süre harcamaya devam edeceğiz, o şöhretli insanlar sizin farkınızda değil ama kim bilir kaç kişi onlara ulaşabilmek için; üstünü başını yırttı, kendisini jiletledi, türlü türlü işkencelere maruz kaldı?

Ekmeğinden, aşından kesip onları zengin etmek için para harcadı. Şimdi de karşısına geçip onları hayranlıkla izliyor. Bu yazı genişleyebilir, bu yazıya ekleme de yapılabilir ancak: ‘farkına varın’ diye özetle burada kesiyorum. Şunu da yazmadan edemeyeceğim, dilemem ama bir gün bunlar, Türkiye’de affedilip, hatta şimdiden “‘Kader Mahkumları’ hapishanelerde boşuna yatırılanlar!’ diye, onlar için, af dileyenler, İstanbul sokaklarında onların çalıştırmakla kalmayacak, belki de devletin içinde görev bile vereceklerdir! 

Allah’ım bize o günleri göstermesin.

Rapor Et

Yazar

Prof.Dr. M.Fatih Çam tarafından yazıldı

Hikaye YazarıÖncü

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

      Serotoninden mahrum çikolata

      Bilim adamları lösemi için çığır açan bir tedavi yöntemi geliştirdi