içinde

HavalıHavalı ÜzgünÜzgün

Jada Pinkett Smith, Oscar tokadından sonra ilk defa sessizliğini bozdu

Hollywood yıldızı Will Smith’in, 2022 Oscar Ödülleri Töreni’nde komedyen Chris Rock’a attığı tokat günlerce konuşulmuştu. Yaşanan olay gündemi sallayan başlıca konular arasında yer aldı. Aktörün eşi Jada Pinkett Smith ise; olayın ardından ilk kez konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Oscar olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 94. Akademi Ödülleri’nde aktör Will Smith ve komedyen Chris Rock arasında geçen tokat olayı, töreni gölgede bırakmıştı.

Rock, Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in alopesi hastalığı nedeniyle saçlarını kazıtmasıyla ilgili “Jada seni seviyorum, ‘G.I. Jane 2’yi sabırsızlıkla bekliyorum.” şeklinde espriler yapması üzerine Smith, oldukça sinirlenmişti.

Ünlü aktör, şakalar üzerine sahneye çıkıp Chirs Rock’a tokat atmıştı. Smith ardından da, “Karımın adını ağzına alma!” demişti.

Yaşanan bu şoke edici anın ardından ‘King Richard’ filmindeki rolüyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü almak için sahneye çıkan Smith, aldığı ilk Oscar ile duygulu anlar yaşarken, Rock ile yaşadığı hadise için gözyaşları içerisinde herkesten özür dilemişti.

Konuyla ilgili hep sessiz kalmayı tercih eden Jada Pinkett Smith, ilk kez konuştu.

‘Red Table Talk’ adlı programa katılan 50 yaşındaki oyuncu, ‘şoke edici’ olarak nitelendirdiği olaydan sonra eşi ve Chris Rock’ın aralarının düzelmesini umduğunu söyledi.

Programda önce hastalığından bahseden, Jada Pinkett Smith, alopesi hastalığının Oscar gecesinde yaşananlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça önemli olduğunu söyledi.

Kendi sağlığımla yaşadıklarımı ve Oscar’da olanları düşününce…” diye söze başlayan aktris, “Oscar gecesine gelirsek, en büyük umudum bu iki zeki, yetenekli adamın iyileşmek, bunu konuşmak ve uzlaşmak için bir fırsatının olmasıdır.” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili hep sessiz kalmayı tercih eden Jada Pinkett Smith, ilk kez konuştu. ‘Red Table Talk’ adlı programa katılan 50 yaşındaki oyuncu, ‘şoke edici’ olarak nitelendirdiği olaydan sonra eşi ve Chris Rock’ın aralarının düzelmesini umduğunu söyledi.

Programda önce hastalığından bahseden, Jada Pinkett Smith, alopesi hastalığının Oscar gecesinde yaşananlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça önemli olduğunu söyledi.

Jada Pinkett Smith, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

Bugün dünyanın bu durumunda, ikisine de ihtiyacımız var. Ve aslında hepimizin birbirimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. O zamandan beri Will ve ben son 28 yıldır yaptığımız şeyi yapmaya devam ediyoruz ve bu birlikte yaşam denen şeyi anlamaya devam ediyoruz.

Kalbim Kırık

Açıklamasında attığı o tokadı “şoke edici, acı verici, affedilemez” olarak nitelendirmişti. Tokat attığı Chris Rock ve ailesi de dahil olmak üzere kırdığı insanların listesinin uzun olduğunu belirten Will Smith, satırlarını şöyle sürdürmüştü:

Akademi’nin güvenine ihanet ettim. Diğer adayların ve kazananların olağanüstü çabalarını kutlama fırsatından mahrum bıraktım.

Smith, bütün yaşananlardan dolayı kalbinin kırık olduğunu da sözlerine eklemişti.

Ünlü aktör, ‘Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden istifa ettiğini açıklamıştı.

Tokat olayından sonra ilk kez görüntülendi 

Chirs Rock, tokat olayından sonra korumalarıyla birlikte stand-up şovunu sergileyeceği salona girerken görülmüştü.

“SÖYLEYECEK BİR ŞEYİM YOK”

Rock, daha sonra gösteri başında tokat olayı hakkında seyircisine “Hafta sonunuz nasıl geçti? Benim henüz yaşananlarla ilgili söyleyecek bir şeyim yok.” demişti.

Editör: Fatih Düz – 12.06.2022

Rapor Et

Usta

Fatma Temel tarafından yazıldı

Makale YazarıEditör YazarListe UstasıÖncü

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

    Sosyal medya pazarlamasında veriye dayalı sonuçlar elde etmenin 3 önemli yolu

    Güne Astrolojik Bakış | 04.06.2022