içinde

Yıldız Kapıları, Görünmezlik Pelerinleri ve Ay’ı Bombalamak: ABD Ordusunun En Çılgın Teknoloji Araştırması

Yeni belgeler, karanlık bir ABD hükümet birimi tarafından keşfedilen tuhaf ve fütüristik bir teknoloji dizisini ortaya çıkardı.

Fikirler, Gelişmiş Havacılık Silahları Sistemi Uygulama Programı (AAWSAP) tarafından araştırıldı.

Birim Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA) tarafından finanse edildi ve bildirildiğine göre UFO araştırmalarında kökleri var.

Pentagon, AAWSAP’nin kapatıldığını iddia ediyor,  ancak şimdiye kadar çalışmaları hakkında çok az ayrıntı verdi.

Yeni ifşaatlar, DIA’nın Anakart’a yayınladığı yaklaşık 1.600 sayfalık rapor, sözleşme, sunum, brifing ve nottan ortaya çıktı . Programın sadece UFO’larla ilgilenmediğini gösteriyorlar.

Anakart, bize en tuhaf projeleri inceleme şansı veren belge dilimini nazikçe paylaştı .

Görünmezlik

DIA, Harry Potter okumuş olmalı. Kredi bilgileri: Andrew Gustar

DIA, o zamanki savunma bakan yardımcısına gönderilen 2009 tarihli bir belgede, görünmezlik peleriniyle ilgili bir raporu övdü:

Genel olarak, bu hızla hareket eden görünmezlik ve gizlenme alanının güzel bir nitel tanımıdır ve bu yeni teknolojinin ayrıntılarına dalmakla ilgilenen biri için iyi bir başlangıç noktası olabilir.

Rapor, hem bir nesneyi hem de kendini gizleme eylemini gizleyen bir gizleme cihazını açıklar:

Mükemmel gizleme cihazları imkansızdır çünkü ışık hızının sonsuzluğa yaklaştığı malzemeler gerektirirler. Kusurlu gizleme cihazları yapılabilir. Bu tür cihazlar, uygun kavisli uzay geometrilerini uygulayacaktır.

Rapor, böyle bir araç yapmanın yeni malzemelerdeki ilerlemelerden çok teorik araştırmalara dayanacağını tahmin ediyor. Yine de öngörülen en büyük engel teknoloji değil, hayal gücü.

Yıldız Kapıları

Yıldızlararası ulaşım tipik olarak kurgu malzemesidir. Kredi bilgileri: sıçrama

Yıldız geçitleri bilimkurguda zaten popüler. Programın onları gerçeğe dönüştürmek için tasarımları vardı.

Teorik cihazlar, evrenleri, boyutları ve zamanları birbirine bağlayan solucan deliklerinden bir yol sağlayacaktır.

Bir 2010 AAWSAP raporu, uzay yolcularının Dünya yüzeyinin yakınında, Dünya’nın yörüngesinde veya güneş sisteminin herhangi bir yerinde solucan deliği yıldız geçitleri kullandığını hayal ediyor. Daha sonra yıldız geçidinden geçecekler ve solucan deliği boğazından 30 mil hızla hareket ederek “saniyeler içinde” uzak uzay-zamanda diğer taraftan çıkacaklardı! ve zaman genişlemesi etkisi olmadan.

Kaşifler, büyük itici kütle oranlarına veya kapsamlı yaşam desteği hükümlerine ihtiyaç duymayan küçük keşif gemilerinde yıldız kapılarından geçebilirler. 

Belge, “Gezginler tüm günlerini uzay-zamanın uzak konumunu araştırmak için harcayabilir ve daha sonra aileleriyle akşam yemeği yemek için yıldız kapısından eve zamanında dönebilir” diyor. “Keşifler gerçekten sınırları zorlayacak olsalardı, yıldız kapılarını, yolculuklarından ayrıldıklarını gördüklerinde veda etmek için zamanında yolculuklarından dönebilecekleri şekilde tasarlarlardı.’

Rapor, solucan deliği fiziğinden bir yıldız geçidi tasarlamanın “basit bir alıştırma” olduğunu ve “geçilebilir bir solucan deliği verildiğinde bir zaman makinesi inşa etmenin çok kolay olduğunu” söylüyor.

Ne yazık ki, yazarlar umutsuzca “solucan deliği üzerinden zaman yolculuğu bu makalenin kapsamı dışındaydı” diye ekliyorlar.

Ay’ı Bombalamak

Ay'ı bombala bebeğim. Kredi: Pixabay

Ay hakkında Dünya’nın deniz tabanından daha çok şey bildiğimiz söylenir – yine de uzaydaki en yakın komşumuzun yüzeyini zar zor çizmişizdir.

 AASWP projelerinden biri biraz daha derine inmeyi amaçlıyordu.

 2010 tarihli bir belge, yeni bir teknikle ayın merkezine ulaşmayı öneriyor: nükleer patlamalar.

 Bu, ayın yerçekimi potansiyeli kuyusuna bir tünel oluşturacak ve bu da “sınırsız bir tahrik sistemi” oluşturmak için negatif kütleler sağlayabilecek.

 Raporun yazarı, “İyi bir negatif kütle kaynağı olması koşuluyla, ayın içinden bir tünel yapmak, yıldızlararası uzay uçuşunda devrim yaratabilir” diye yazdı.  “Böyle bir tüneli teknik olarak mümkün kılmak için bir dizi termonükleer şekil yükü gerekli olacaktır.”

 Belge, gerekli termonükleer patlayıcı sayısının “oldukça makul ve kesinlikle gerekli fisyon patlayıcı sayısından çok daha az” olacağını tahmin ediyor.

 Nükleer patlamalar Ay kayalarını ezdikten ve ısı alındıktan sonra, beton için gerekli su yetersiz olacağından tünel duvarı seramik malzemeden yapılacaktı.

Pentagon, programla ilgili ayrıntıları paylaşmak konusunda isteksizdi. Kredi bilgileri: gregwest98

Bu fikirler ilgi çekici olabilir, ancak AAWSAP’nin gerçek sistemler üretmedeki bariz başarısızlığı, programın para kaybı olduğunu gösteriyor.

En azından, dünyadaki biz sivillere öyle görünüyor. Ancak sonuçlar görünmezlik pelerini altında, ay tünellerinde veya geçilebilir solucan deliklerinde saklanıyorsa, daha akıllı olamayız.

Editör: Zehra Garipli – 13.08.2022

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yapabilir, oy kullanabilir ya da tepki seçebilirsiniz. Gönderinizi oluşturun!

Rapor Et

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

      Büyük Kardeş Burada; Adı Da Facebook

      Deneysel Fotoğrafın Ortaya Çıkışı ve Gelişimi